869 dní nesie pozitívne ohlasy

Dokumentárny film s názvom  869 dní mali záujemcovia možnosť vidieť 24.septembra 2013 v Kine Kultúra. Tento projekt zobrazuje počet dní, ktoré ubehli od začiatku výstavby Univerzitnej knižnice v Ružomberku až do posledných dní. Opýtali sme sa študentov, čo hovoria na nápad mladých filmárov natočiť tento dokument a ako sa im páčilo jeho spracovanie.

Michaela (Pedagogická fakulta): Zaujímavý nápad natočiť niečo takéto a musím povedať , že sa mi veľmi páčil výsledok. Dozvedeli sme sa všetko o realizácii , príprave filmu a tiež knižnice počas 26 minút. Som veľmi rada , že sme tam vďaka kamerám mohli aj nahliadnuť.

Lucia (Filozofická fakulta): Postavenie Univerzitnej knižnice je veľká vec a natočiť k tomu dokument bol jednoznačne dobrý nápad. Spracovanie tohto dokumentu sa mi veľmi páčilo a osobne sa už teším na otvárací ceremoniál.

Ján (Filozofická fakulta): Veľmi oceňujem nápad mladých filmárov, pretože aj my-prváci máme možnosť vidieť, čo za 2,5 roka vedľa našej fakulty vyrástlo. Spracovanie filmu, vzhľadom na to, že to bol dokumentárny film, bolo veľmi dobré a musím podotknúť, že hudba sa jednoznačne vydarila.

Andrea (Filozofická fakulta): Na premiéru filmu 869 dní som sa veľmi tešila, lebo som chcela vidieť, čo všetko zachytili tvorcovia filmu a akým zaujímavým spôsobom stvárnia stavbu budovy. Musím povedať, že moje očakávania boli splnené a už sa neskutočne teším na to, ako budeme môcť so spolužiakmi tráviť voľný čas v nových priestoroch Univerzitnej knižnice.

 

Martina Púpavová

 Pridaj komentár