Airsofťáci sa dočkali vlastného ihriska

VARÍN, 11. marca – Priestory bývalých drevárskych závodov vo Varíne (Píla Varín) sa v pondelok oficiálne stali ihriskom pre airsotových nadšencov z okolia Žiliny. Nové ihrisko nesie názov AKM ihrisko Varín a bolo vytvorené najmä kvôli legálnemu priebehu hier.

Autorom myšlienky je spolumajiteľ obchodu Airsoft Kysuce-Žilina, Roman Dubovan, podľa ktorého je to dobrý krok k využitiu schátraných priestorov bývalej Píly. Obec Varín leží medzi Žilinou a Terchovou, čo je dobrá pozícia pre hráčov z okolia Žiliny.„Teším sa z toho, že tu máme vlastné ihrisko. Už nemusíme hrávať načierno. Vzhľadom na to, že je to legálne, veľa hráčov sa  nebude báť prísť a samotná hra bude oveľa kvalitnejšia,“ vyjadril sa k veci miestny airsoftový nadšenec.

Otvorenie airsoftovej sezóny sa konalo  v nedeľu 17. marca v priestoroch už Varínskeho ihriska AKM Varín. Akcie sa zúčastnilo šesťdesiat hráčov, ktorí boli rozdelení do dvoch tímov na útočné (40 hráčov) a obranné družstvo (20 hráčov). Cieľom bolo získať vlajku, čo symbolizovalo dobytie územia.Pridaj komentár