Aj Katolícka univerzita v Ružomberku pomáha deťom

Predvianočnú atmosféru v priestoroch Filozofickej fakulty vytvorila organizácia pod záštitou Slovenskej asociácie študentov a absolventov psychológie (SAŠAP-u) a Katolíckej univerzity, dňa 11. decembra 2013. Výťažok vianočných trhov putoval do detského centra.

 

Pri vzniku myšlienky pomôcť deťom stáli študenti psychológie, ktorí sa zapojili aj svojimi vlastnoručne vyrobenými predmetmi, ale na predaj boli aj výrobky samotných detí, pre ktoré bola pomoc určená. V priestoroch foajé Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity (FF KU) už od 12-tej hodiny rozvoniavali medovníky i vianočný punč, ktoré pripravili študenti v priestoroch Univerzitného pastoračného centra (UPaC). V stánkoch sa predávali darčekové predmety, rôzne dekorácie ale aj knihy, či hračky.

„Všetko išlo podľa našich predstáv, výrobky sa dobre predávali a ja mám z toho dobrý pocit,“ vyjadrila sa Daniela Martoníková, študentka druhého ročníka psychológie a taktiež členka SAŠAP-u.

Už od samotného začiatku si návštevníci FF KU mohli zakúpiť aj lístky do tomboly za symbolických päťdesiat centov, kde bolo možné vyhrať ceny venované mnohými sponzormi. V tombole sa objavili ceny ako kozmetické balíčky, cez knihy až po darčekové poukazy.

„Akcia prebehla nad naše očakávania. Tak ako pri každej akcii sme mali do poslednej chvíle strach, ako celá akcia dopadne. Naše očakávaniv boli splnené, ba dokonca konečný výsledok ich prekonal,“ dodal Michal Antal, člen SAŠAP-u a študent tretieho ročníka psychológie.

Členom SAŠAP-u sa podarilo vyzbierať magických 333eur, ktoré boli odovzdané Detskému centru v Ružomberku, ktoré sa venuje pomoci deťom v náhradnej starostlivosti i pomoci postihnutým deťom.

Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie je občianskym združením, ktoré spája študentov a absolventov psychológie na Slovensku.Pridaj komentár