Aj poslední môžu byť prvými

 

V Lukášovom evanjeliu sa píše, že sa práve chudobní rybári stali rybármi ľudí, evanjelisti a po jednom z nich je dokonca pomenovaný Petrov stolec. Chuobní rybári sa stali velikánmi, bez ktorých by vznikla v cirkvi veľká čierna diera.

V podobnom duchu sa niesli i chvály, ktoré sa uskutočnili dňa 22. októbra 2013 v rímskokatolíckom Kostole Svätej rodiny v Rybárpoli.

Ako hosť sa na chválach zúčastnil Tom Edwards spoločne so svojím tímom. Vo svojom prejave rozprával a vysvetľoval spomínané Lukášovo evanjelium. Pred a taktiež počas prejavu boli v kostole chvíle ticha určené na zamyslenie sa, no taktiež sa tancovalo a hrali sa piesne nábožného charakteru.

Tom Edwards zanechal v roku 1974 prácu manažéra a ako misionár navštívil od vtedy mnoho krajín sveta. Jeho služba trvá už vyše štyridsať rokov, počas ktorých viac krát zavítal i na Slovensko. A v pondelok, deň pred chválami v Kostole Svätej rodiny to bolo už šiesty krát.

,,Vždy keď sme spolu s tímom prišli na Slovensko, my sami sme boli povzbudení, silnú vieru vnímam hlavne na východe krajiny. Myslím si, že veľmi povzbudivým javom a požehnaním je to, že mnoho mladých ľudí sa hýbe v Duchu Svätom a odpovedá na jeho výzvy.“ rozpráva Tom Edwards v rozhovore pre UPaC.

,,Toma Edwardsa poznám, no dnes som ho videla a počula prvý raz osobne. Má neskutočný dar reči a človeka dokáže nadchnúť. Odnášam si z jeho prednášky obrovský duchovný zážitok a dúfam, že sa mi opäť podarí vypočuť si od neho zopár povzbudivých slov.“ opisuje atmosféru utorkového večera študentka pedagogiky Barbora.

 

 Pridaj komentár