Aj študenti pomáhali v zbierke školských potrieb

Zbierka školských potrieb prebiehala v dňoch od 9. – 13. decembra v priestoroch Univerzitného pastoračného centra Jána Vojtaššáka (UPaC). Študenti, ale aj verejnosť, ktorí sa chceli zapojiť, mohli v týchto dňoch priniesť rôzne pomôcky, ktoré pomôžu deťom zo sociálne slabších rodín.

Tento nápad sa snažil na podnet svojho priateľa zorganizovať, v prostredí UPaC, otec Róbert Slotka. „Dostal som mail, kde sa môj známy priateľ dostal k týmto imigrantom a vnímal ich ťažkú situáciu, v ktorej sa nachádzajú, a tak mi poslal mail či by sme sa nechceli zapojiť,“ upresnil otec Róbert.
V rámci univerzity sa to podarilo zorganizovať pomocou zbierky školských potrieb. Tie sa budú predávať za symbolickú cenu rodinám v zlej finančnej situácii. Na Slovensku sa tieto vyzbierané potreby budú predávať v diecéznych centrách Slovenskej katolíckej charity a vyzbierané finančné prostriedky sa pošlú do utečeneckých centier v Libanone. „Školské potreby som sa rozhodla darovať hlavne z dôvodu, že aspoň málom sa zvyknem zapájať do podobných akcii, ktoré môžu niekomu pomôcť a vyčarovať úsmev či radosť. Samozrejme niekomu to možno pomôže mať aj krajšie Vianoce,“ povedala študentka Michaela, ktorá sa tiež rozhodla prispieť do zbierky.

Vojenské konflikty v Sýrii vypukli na jar v roku 2011. Do tohto konfliktu sú zapojené viaceré štáty a podľa OSN si vyžiadali už viac ako 100 000 obetí.Pridaj komentár