Akademický rok zaklopal na dvere a otvoril ich veľmi skoro

 

A spoločne s ním sa rozbehol i kolotoč ,,vybavovačiekˮ na internátoch, ktoré miestami pripomínajú časy minulé…

Ubytovňa Texicom. Názov školského internátu, s ktorým sa mnohí študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku budú od začiatku zimného semestra v akademickom roku 2013/2014 stretávať. Je situovaná neďaleko od centra mesta v tesnej blízkosti rieky Váh. Dokonalá idylka. Nie všetko je však tak, akoby malo.

,,Stredná kategória, nič moc. Je to staršia budova a okná na nej sú už dávno po záruke. Netesnia a prefukuje cez ne. Som zvedavý, ako to bude vyzerať počas zimy. Už teraz je tu totiž chladno.ˮ povzdychol si študent pedagogiky Ján, čo len potvrdzuje fakt, že bývanie v ubytovni Texicom nie je med lízať. A čo prekáža študentom najviac?

,,Spoločná sprcha a WC naozaj nie sú príjemné. Chcelo by to viac súkromia a možnosť zamknúť sa by tiež nebola zlá… ˮ rozpráva trochu sarkasticky študentka žurnalistiky Katarína. Vysokoškolské internáty sú však na Slovensku vo všeobecnosti v katastrofálnom stave, takže sa nejedná o jedinečný jav.

Na adresu ubytovne sa však objavili i potešujúce ohlasy.

,,Nám je tu dobre. Zima, čudné pachy na chodbách aani nič podobné nám nevadí. Snažíme sa myslieť pozitívne aprišli sme sem predsa pre niečo iné. Aspoň budeme mať na čo po rokoch spomínať.ˮ Zakončili študentky tak isto pedagogiky Eva a Simona.Pridaj komentár