Ako bojovať so stresom

V Ružomberku, sa 22. októbra 2014, uskutočnila v poradí štvrtá prednáška pre študentov. Tentokrát bolo témou zvládanie stresu pod vedením Juraja Holdoša.
„Stres je prirodzená reakcia nášho organizmu“, touto vetou otvoril prednášku, magister Juraj Holdoš. Podľa jeho slov, u každého človeka sa prejavuje stres iným spôsobom. Ľudia pod vplyvom stresu najskôr prežívajú poplach, neskôr prejdu do fázy odolnosti a nakoniec sa dostanú až do stavu vyčerpanosti. Majú zrýchlený dych, zrýchlené reakcie alebo tiky. ,,Preto by sme so stresom mali bojovať, či už dychovými cvičeniami alebo pozitívnym myslením. Nájsť si záľuby, ísť športovať alebo si predstavovať situácie, ktoré náš čakajú tak, že skončia kladným výsledkom“, dodal Holdoška. Pitie alkoholu na stres nemá kladné účinky. Alkohol síce stres rozpúšťa, ale je veľmi negatívny a nepôsobí dlhodobo. Nakoniec doporučil, že bojovať zo stresom dá aj tým, že si budeme vedieť urobiť srandu sami zo seba. Nie zosmiešňovať iných ľudí, ale vedieť sa zabaviť sám na sebe.
Poradenské centrum v Ružomberku vzniklo v roku 2012 a poskytuje komplexné poradenstvo, pomoc a podporu v rôznych životných situáciách.

Bartošová LenkaPridaj komentár