Andrej Babiš Vs. Bulvár

Je Babiš len nevinná bábka alebo ten kto ťahá za motúziky

 

V poslednej dobe sa na internete objavuje čoraz viac bulvárnych článkov, ktoré sú plné sporu Andreja Babiša s bulvárnymi časopismi. Podnikateľ a miliardár Babiš tvrdí, že o ňom Blesk zverejnil celkom 15 nepravdivých tvrdení, napríklad „Babiš zdiera ľudí“. „Spomenuté  články sú súborom nepravdivých informácií, prípadne informácií natoľko zjednodušených, že zjednodušenie vedie k nepravdivosti,“ cituje server Mediář.cz obsah obžaloby. Babiš sa podľa nej nesúdi o peniaze, žiada očistenie odpovedí, ktorá by bola svojím rozsahom  rovnocenná pôvodným článkom. Spor je podľa Mediáře.cz pikantný preto, že sa špekuluje o tom, že Babiš sa chystá celou českou pobočku Ringieru kúpiť. Potom  by tato  žaloba bola bezpredmetná.

Ako to teda v skutočnosti je?  Je bulvár pravdivý ? Prispôsobujú si Babiš vystupovanie v médiách podľa toho ako sa mu to hodí? Kto naozaj klame a kto je iba obeť?  Nie vždy je všetko tak, ako to vyzerá a opak  je niekedy pravdou.

Andrej Babiš  pôvodom slovenský veľkopodnikateľ s českým občianstvom, český poslanec a druhý najbohatší český občan. Je majiteľom a v súčasnosti aj riaditeľom agrochemického holdingu Agrofert. Založil politickú stranu ANO a poslanci z ostatných strán sa veľmi báli, pretože sľuboval ľuďom lepší život a to, že on kradnúť nebude. Každý jeden politik sľubuje, že nebude kradnúť,no nikdy nedôjde na konanie. „Keď hovorím že chcem riadiť štát ako firmu, tak to znamená, že Agrofert riadim v prospech Agrofertu a štát chcem riadiť v prospech štátu, teda v prospech občanov. Čo naši politici nerobia a neviem, čo je na tom nepochopiteľné. Česká republika je zadlžená firma s neschopným manažmentom, ktorý navyše ešte kradne. Nájsť takú firmu a dať ju do poriadku je pre každého podnikateľa sen. Ja ponúkam, to, že som tu za dvadsať rokov vybudoval firmu. My sme najväčšia firma, ktorá vyrástla z nuly, je registrovaná v Česku, zamestnáva tu ľudí a platí tu dane.“ Povedal Babiš pre časopis Forbes.

Na svojich mítingoch prezentuje hlavne túto myšlienku, no nikto ju zatiaľ nevysvetlil. Ak by chcel riadiť štát ako firmu stal by sa z neho druhý Mussolini, museli by sa ho ľudia báť. Ako povedal Karel Kříž, ekonomický analytik: „Česi sú vzdelaní a sebavedomí ľudia, ktorí žijú v Európe v 21. Storočí. Hovorí aj o tom, že Babiš zarába milióny ročne, no jeho zamestnanci majú mesačné platy hlboko pod priemerom.

Podľa týždenníka Reflex je politická strana ANO založená na princípe, kto platí, vedie, vyberá a riadi. Reflex považuje za najviac zarážajúce aj to, že Babišove hnutie podporujú podnikatelia ako Radim Jančura, majiteľ Student Agency  a pivovarník Stanislav Bernard. Neúspešný kandidát na prezidenta Ján Fischer by sa mohol spojiť s podnikateľom Andrejom Babišom a stať sa lídrom jeho hnutia ANO 2011 vo voľbách 2014. Podľa denníka Lidové noviny by vzájomná spolupráca bola pre oboch výhodná. Fischer potrebuje milióny na zaplatenie svojej prezidentské kampane a Babiš hľadá silnú osobnosť, ktorá by v čele jeho hnutia vyhrala voľby.

Kto má teda pravdu ? Je Babiš naozaj tak nevinný ako vystupuje proti bulváru ktorý si ho ohovára na mnohých stránkach v časopisoch? Alebo  je to presne naopak, a Babiš takto vystupuje iba preto, aby si zabezpečil sledovanosť a tým viac voličov? Otázne je aj to, či sa naozaj bude riadiť svojimi slovami a nebude kradnúť.

 Pridaj komentár