Android Code dorazil aj do Žiliny

Široká verejnosť sa mohla už po tretí krát stretnúť v priestoroch slovenských univerzít na akcii s názvom „Android Code 2013“. Udalosť bola určená pre začínajúcich vývojárov Android aplikácií.

„Developery“ známych slovenských aplikácií na zariadenia s operačným systémom Android zavítali 26. novembra na Fakultu riadenia a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline. Téma prednášok znela „Ako vytvoriť úspešnú aplikáciu a zarobiť“. „Vývojári mali taktiež možnosť zapojiť sa do diskusie na aktuálne trendy a problémy vo vývoji aplikácií,“ uviedol zakladateľ portálu MojAndroid.sk Michal Chabada.

Zúčastnení mali možnosť vypočuť si prednášky Richarda Mihaloviča, Michala Pavláseka a Martina Adamka. Výskumný pracovník Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Michal Čerňanský vysvetľoval v spolupráci s Adamom Marekom, známym predovšetkým z Viama, ako sa aj pomocou tejto aplikácie dá zarobiť. „Dozvedel som sa veľa vecí, na ktoré by som inde nenatrafil. Títo páni vedia čo robia,“ vyjadril sa študent Žilinskej univerzity v Žiline Marek.

Udalosť organizoval webový portál MojAndroid.sk v spolupráci so súkromným sektorom. Portál vznikol v roku 2011 s účelom informovať širokú verejnosť o novinkách vo svete mobilnej technológie. Jeho špecialitou sú zariadenia fungujúce na operačnom systéme Android.

 

autor: Matej Gajdošík
foto: mojandroid.skPridaj komentár