ANKETA: Nie všetci študenti dajú cez leto škole zbohom

Koniec júna predstavuje čas, ktorý predznamenáva príchod leta a s ním spojené príjemné aktivity, ako je turistika, šport a iné aktivity. Študenti v tomto období majú viac času prehlbovať svoj vzťah k svojím voľnočasovým aktivitám. Nie každý študent však počas leta bude oddychovať. Nájdu sa aj takí, ktorí sa musia pripravovať na augustové štátnice. Ako plánujú stráviť čas v lete?

 

Beáta, 24: Budem sa snažiť počas letných aktivít venovať aj štúdiu, napríklad, keď budem niekde ležať pri vode, na čítanie si vezmem štátnicové otázky.

 

Martin, 22: Cez leto sa budem snažiť to nejako celé skĺbiť. Vzhľadom k tomu, že som kvôli bakalárskej práci nešiel na štátnice v máji, tak to nechcem podceniť, lebo ísť do nadstavbovej formy štúdia sa mi fakt ísť nechce… V pláne mám ale aj rôzne výlety, ktoré kvôli študovaniu téz určite nevynechám. Na učenie mi aj tak ostane ešte dostatočné množstvo času, takže to všetko pekne stíham.

 

Lukáš, 24: Prvú polovicu štátnic som dal v máji, len tá druhá časť nejako pokrivkáva. Prácu už mám skoro napísanú, už to len formálne upraviť. A potom si dám približne týždeň voľna a po tomto týždni plného oddychu sa začnem naplno venovať učeniu. Nechcem nič podceňovať a okolo konca septembra, alebo začiatkom októbra, si chcem slávnostne prebrať titul magistra. Takže nech ide všetko podľa plánov a nech sa stihnem všetko naučiť, lebo spoliehať sa na šťastnú ruku nemienim, nie som dieťa šťasteny.

 

Jana, 24: Prvá časť štátnic bola hračka, hoci vravieť o nemeckom jazyku hračka asi nie je najlepšie. Myslela som si, že práve nemčina bude ťažšia, nakoniec ma však zradila história, v ktorej som si ďaleko viac verila. Počas leta plánujem pracovať a učiť sa tézy, takže z leta dokopy zrejme mať nič nebudem. Plánujem aj menšie výlety, ale proste už to nebude ono, pretože stále budem myslieť na školu a učenie, a toto proste nie je leto v pravom zmysle slova.

 

Milan, 24: No, pravdupovediac, leto som si predstavoval inak, ako stráviť ho nad knihami. Prvú časť štátnic mám za sebou, druhá ma čaká koncom augusta tipujem. Nechcem nič podceniť, budem sa tvrdo pripravovať, ale len ten hore vie, ako to nakoniec celé dopadne.

 

Študentom budeme držať palce, nech sa im študijné roky skončia úspešne s udeleným titulom na promóciách.Pridaj komentár