Anketa

Začal sa nový akademický rok, a preto sme sa piatich študentov prvého ročníka, ktorí navštevujú Katolícku univerzitu v Ružomberku spýtali, ako sa im na Univerzite páči. Zatiaľ, čo niektoré odpovede boli veľmi pozitívne, našla sa aj jedna z opýtaných, ktorá odpovedala, že štúdium ukončila.

* Zuzana, 19 rokov, študentka náboženstva a geografie – Univerzita sa mi veľmi páči. Mám tu veľa nových priateľov, s ktorými mám dobrý vzťah. Učiva je viac ako som bola zvyknutá na strednej škole, ale dúfam, že to úspešne zvládnem.

* Martina, 19 rokov, študentka žurnalistiky – Na univerzite sa mi veľmi páči. Môj odbor je veľmi zaujímavý, predmety ma bavia a preto sa vždy teším na ďalšie hodiny.

* Stanislav, 20 rokov, študent informatiky a geografie – Zo začiatku som si myslel, že to bude veľmi jednoduché. Povedal som si, že programovanie nemôže byť až tak ťažké, no po prvej hodine programovania, matematiky a geografie som zistil, že je to veľmi náročné a budem musieť makať.

* Adriána, 19 rokov, študentka geografie a náboženstva – Keď som nastúpila na univerzitu, bola som plná očakávaní. Neskôr som zistila, že mi chýba moja rodina a potom sa k tomu pridalo aj strašne veľa povinností. Preto som sa rozhodla pre ukončenie štúdia. Myslím si, že som nebola pripravená na vysokú školu. Možno sa na vysokú školu niekedy v budúcnosti vrátim.

* Maroš, 19 rokov, študent elementárnej pedagogiky – Môj nástup do školy bol plný strachu. Bál som sa nového prostredia, nových profesorov a hlavne aký budeme kolektív v triede. Neskôr som prišiel na to, že moje obavy boli úplne zbytočné. Som rád, že som sa rozhodol práve pre túto vysokú školu.

Bartošová LenkaPridaj komentár