ARRA informovala o kvalite a vývoji fakúlt 109 vysokých škôl na Slovensku

Agentúra ARRA po deviatykrát priniesla informácie, ktoré môžu pomôcť  najmä študentom stredných škôl, ktorí rozmýšľajú pokračovať v štúdiu na vysokej škole.

Informácie zaujímajú najmä rodičov, ktorí majú deti študujúce na stredných školách, ale aj študentov, ktorí už na nejakej vysokej škole študujú.  Pri výbere fakulty by si rodičia budúcich maturantov mali pozrieť tabuľky, pretože na tej istej škole sa môžu nájsť fakulty, ktoré v prieskume skončili dobre, ale naopak, aj veľmi zle. Výsledky nám ukazujú, že viac študentov sa hlási na školy, ktoré v hodnotení obstáli najhoršie.

Záujem o štúdium na vysokých  školách neustále klesá. Mladí ľudia, ktorí skončia napríklad hotelovú akadémiu odídu pracovať do zahraničia. Kvôli vidine peňazí prichádzame o vysokoškolských študentov. Na Slovensku klesá záujem o štúdium technického zamerania, ale na druhej strane vidno, že študentov zaujíma štúdium medicíny, ekonomiky, práva, filozofických a iných vedných odborov.

Predpokladaný pokles študentov  na vysokých školách by sa mal ukončiť v roku 2020, potom sa na vysoké školy začnú hlásiť deti, ktoré sa narodili v 80-tych rokoch.  V takomto prípade  bude potrebné skvalitňovanie  štúdia.

ARRA je nezávislé občianske združenie, ktoré na Slovensku pôsobí od roku 2004 a pravidelne zverejňuje rebríček najlepších a najhorších fakúlt a vysokých škôl na Slovensku.

Dominika BrabencováPridaj komentár