Aupark verzus farmárske trhy

Akademický rok je už v plnom prúde, prváci si pomaly zvykajú a my sa pýtame. Tentokrát sme sa študentov opýtali na to, či im postačujú služby, ktoré ponúka malé mestečko Ružomberok.

Chýbajú im veľké nákupné centrá alebo im stačia farmárské trhy každý utorok? Odpoveď nájdete v nasledujúcich riadkoch.

 

Ako by ste zhodnotili služby (divadlo, kaviarne, obchody, fitnescentrá…) pre študentov, ktoré ponúka mesto Ružomberok  v porovnaní s väčšími univerzitnými mestami ?

  • V Ružomberku žijem celý život a zatiaľ som s jeho službami spokojná. Možno by som vo väčších mestách našla medzi nimi širší výber, ale toto nie je veľké mesto a každý si tu príde na svoje. Či už jeho obyvatelia alebo aj študenti, ktorí sem dochádzajú z diaľky.

(Diana, 19)

  • So službami som v podstate spokojná. Je tu všetko, čo študent potrebuje. Knižnica, obchody, banka, kaviarne. Avšak čo ma zaráža už tretí rok je, že okolo 17. hodiny je už takmer všetko zavreté – papierníctvo, drogérie…

(Peťka, 21)

  • Ja osobne považujem fakt, že Ružomberok je menšie mesto, za veľkú výhodu. Nemusím sa tlačiť v natrieskanej doprave, blúdiť v obrovskom meste, a to, čo mi k študentskému životu treba, nájdem aj v Ružomberku. Niečo ako aupark a iné nákupné strediská mi tu vôbec nechýbajú a aj preto som uprednostnila Ružomberok pred Bratislavou.

(Darina, 22)

  • Služby sú také akurátne. Nie sú tu žiadne veľkokapacitné nákupné centrá, masážne či kozmetické salóny od výmyslu sveta, no ten základ tu samozrejme je a mne to takto vyhovuje. Sústreďujem sa skôr na prostredie, v ktorom je Ružomberok zasadený a myslím, že aj vďaka tomu je oproti iným vysokým školám naša Katolícka univerzita zvýhodnená.

(Zuzka, 20)

  • Mne v tomto malom mestečku nechýba vôbec nič. Kedže nepochádzam z veľkého mesta, tak som na takýto štandard aj zvyknutá. Musím ešte vyzdvihnúť UPaC, ktoré je akousi raritou na univerzitách. V ich programovom balíčku sa to len tak hemží rôznymi spoločenskými, športovými, kultúrnymi akciami a aj vďaka tomu sa tu študenti vôbec nenudia, majú stále čo robiť a nikto nie je sám.

(Evka, 22)

  • Mesto Ružomberok sa určite snaží upútať rôznymi kultúrnymi podujatiami a zveľaďovaním centra mesta. Samo o sebe však veľa komfortu neponúka. Čo by som označil ako hlavný bod pozornosti je športové stredisko Malinô Brdo. To ponúka rôzne letné i zimné atrakcie, ktoré by študenti mohli využívať. Aj ja osobne som verným návšetvníkom tohoto strediska.

(Jakub, 19)

                                                                                                                                                                                         Mária PachováPridaj komentár