Basketbalové derby pod Tatrami

Svit – Za chladného počasia sa v mestskej športovej hale konalo v poradí 23. podtatranské derby.  V okienku predajne lístkov svietil nápis vypredané a hala praskala vo švíkoch. Na VIP miestach sedeli štyria primátori podtatranských miest. Zápas medzi Svitom a Spišskou Novou Vsou sa mohol začať.

V zápase vyhrali domáci najtesnejším jednobodovým rozdielom 77:76.  V tabuľke sa tak bodovo dotiahli na svojho súpera  BK Pezinok. Dramatický duel sa rozhodoval až v samom závere. Dvadsaťpäť sekúnd pred koncom, za stavu 77:76 pre domácich, mal v rukách loptu Mielczarek, no svoju strelu dve sekundy pred klaksónom nepremenil. Počas celého zápasu bol vo vedení domáci celok, no výraznejší odskok od súpera sa mu nepodaril. Hranicu ôsmich bodov neprekonal, aj preto bol zápas napínavý až do konca. „Derby ako má byť. Víťazstvo o bod, super. Všetci sme podali veľmi dobrý výkon, hoci sme mali chyby v obrane v prvom aj v druhom polčase,“ dodal domáci krídelník Martin Bílik.

Keď sa už zdalo, že sa BK Iskra Svit sa od súpera bodovo vzdiali, tak Spišiaci odolali tlaku a súperovi kontrovali. Spišiaci sú známi svojou kolektívnou hrou a dôležitým faktom bolo, že sa  im domáce „medvede“  v tomto aspekte vyrovnali. „Boli sme pripravení nato, ako Spišská Nová Ves hrá. Dokázali sme, že vieme hrať ešte lepšie,“ poznamenal Martin Bílik, ktorý na palubovke odohral necelú štvrťhodinu.  Osem minút pred koncom riadneho hracieho času musel svitovský krídelník ihrisko opustiť. Dôvodom odchodu bolo päť osobných chýb.

Basketbalový klub Iskra Svit sa najbližšie predstaví v sobotu 6. októbra na palubovke v Komárne.