Bojkot fanúšikovia Dukly zrušili z úcty k histórii klubu

TRENČÍN. Po tom, čo hokejový tím Dukly Trenčín odohral zápas proti členom politickej strany Smer-SD sa vo fanúšikovskom tábore zdvihla vlna nevôle. Oficiálny fan klub bol rezolútne proti spájaniu športového klubu Dukla Trenčín s akoukoľvek politickou stranou a hrozil, že trenčianski hokejisti ostanú bez podpory v hľadisku.

Ako hovorí predseda oficiálneho Fan klubu Dukly Trenčín Tomáš Baláž svoju nespokojnosť vyjadrili už niekoľko dní pred zápasom. „Informoval som generálneho manažéra Andreja Kollára o našom postoji. Žiadali sme vedenie klubu, aby zabránilo odohratiu zápasu, alebo zmenili plagáty rozvešané po meste tak, aby Dukla Trenčín nevyznela ako súčasť predvolebnej kampane,“ hovorí Baláž. Podľa neho mu to mali prisľúbiť obe strany, Kollár a aj krajský predseda Smeru Jaroslav Baška. „Ten ma taktiež ubezpečil, že stretnutie nebudú prezentovať, ako zápas proti hokejovému klubu Dukla Trenčín,“ tvrdí Baláž.

Dukla vydala k zápasu stanovisko, v ktorom tvrdí, že ľadovú plochu si od mesta prenajala strana na dve hodiny a že účasť hráčov Dukly je dobrovoľná. „Na svoju predvolebnú akciu pozvala niektorých bývalých, ale aj súčasných hráčov Dukly Trenčín, ktorí sami zvážia či túto pozvánku príjmu a rozhodnú sa nastúpiť na exhibičný zápas spojený s verejným korčuľovaním. Hokejový klub Dukla Trenčín nie je spoluorganizátorom tejto akcie,“ tvrdí sa v stanovisku.

Napokon však na ľad vykorčuľovalo sedemnásť hráčov aktuálneho kádra Dukly v oficiálnych dresoch a na veľkoplošnej obrazovke patriacej klubu sa objavila reklama strany.

Reakcia fanúšikov na seba nenechala dlho čakať. V nasledujúcich dvoch domácich zápasoch, posledných v základnej časti rozvinuli transparenty: Získali ste politikov, stratili ste fanúšikov a Spravili ste z Dukly vrak. Fanúšikovský sektor najvernejší na protest počas posledných zápasov základnej časti zamĺkol.

S príchodom play off sa však postoj fanúšikov zmenil a bojkot zrušili. „Zrušením bojkotu sme chceli vyjadriť úctu k histórii klubu, ktorý tento rok oslavuje jubileum, paťdesiat rokov od svojho založenia.“ Ďalším dôvodom bola podľa jeho slov úcta k Pavlovi Demitrovi, ktorý v septembri tragicky zahynul.

„Viniť hráčov je  takisto zbytočné, pretože je pochybné, že účasť takmer kompletného kádra v spomínanom zápase bola dobrovoľná,“ objasňuje Baláž.  Bojkot bol teda zrušený, pretože vo viacerých smeroch ide pre Duklu a jej fanúšikov o špeciálnu sezónu, zároveň však nevylúčil jeho možné pokračovanie v budúcnosti.Pridaj komentár