Bon Jovi stále nie je na predaj

Bon Jovi je späť a lepší ako kedykoľvek predtým. Začiatkom novembra vydal album This house is not for sale spolu s rovnomenným videosinglom. Jeho posolstvo je jasné: „Toto srdce, táto duša, tento dom nie je na predaj.“

Fanúšikovia a rovnako aj kritici netrpezlivo čakali na nástupcu dosky Burning bridges. Ide o prvý album bez toho, aby sa na ňom veľkou mierou pričinil gitarista Richie Sambora. „Album je o integrite. Tá je dôležitá a my sme vo fáze kariéry, kde si už nemusíme nič dokazovať,“ vyjadril sa lámač ženských sŕdc tesne pred vydaním albumu.

This house is not for sale je Bon Joviho štrnásty štúdiový album na dlhej a kľukatej hudobnej ceste, ktorá trvá už viac ako tri desaťročia. Počas nej rodák z New Jersey predal viac než 130 miliónov nosičov po celom svete. Bon Jovi je skrátka jednou z najpredávanejších kapiel všetkých čias.

Čo je skvelé, je fakt, že skupina sa hudobne vrátila k svojím začiatkom, čo naznačuje už pilotný singel. Album ukazuje, že americkí muzikanti sú majstrami svojho remesla a navždy nimi ostanú. Inštrumentálne výborne zvládnuté piesne sa nesú celým albumom, vyčnievajú najmä „vypalováky“ Knockout a Roller Coaster či klasicky cukrové „slaďáčiky“ ako Labour of love, Real love a I will drive you home.

Líder skupiny Jon Bon Jovi už síce nie je najmladší, najlepšie roky a najväčšie úspechy už má za sebou, no aj týmto albumom dokazuje, že do starého železa ešte nepatrí a rockovému publiku má stále čo povedať. S albumom sa nepochybne spája aj svetové turné, ktoré o životaschopnosti nových piesní napovie viac.

This house is not for sale je potvrdením výborného drivu, krásneho plného zvuku a nestarnúcej extratriedy, ktorú lámači ženských sŕdc, okrem iného aj našich mám, stále dosahujú.

Branislav RačkoPridaj komentár