Boris Filan priniesol svoje cestovateľské zážitky aj do Ružomberka

Ružomberok, 25. apríla 2012- Známy slovenský spisovateľ Boris Filan predstavil Ružomberčanom svoju v poradí tretiu knihu z edície Svet gombička. Humorné príbehy z diela Ako išlo oko na vandrovku si poslucháči vypočuli v Galérií Ľudovíta Fullu.

,,Už ako malého chlapca ma mama brávala do knižnice, v ktorej pracovala. Z kníh som si staval hradby a miloval som ten pocit, keď všetky popadali a privalili ma,“ vysvetľuje svoju lásku k literatúre dramaturg a scenárista.

Básnik a textár Boris Filan na stretnutí ponúkol zbierku vtipných postrehov z jeho ciest v Grécku, Maroku, Bali a Egypte. V novom diele Ako išlo oko na vandrovku autor venuje pozornosť neznámym kultúram, zvykom a prírode.

Prvá kniha z edície Svet gombička sa volala Dole vodou alebo Splavovanie delty Dunaja s Jožom Rážom a s našimi manželkami, za ktorú autor získal cenu Zlaté pero 2009. Druhá kniha vyšla pod názvom Tajomstvo Budhovho úsmevu.

Filanova knižná novinka Ako oko išlo na vandrovku prichádza do slovenských kníhkupectiev v rámci projektu Knižná mánia, ktorý vznikol na podnet osláv Svetového dňa kníh. V predaji by sa mala objaviť 28. Apríla 2012.Pridaj komentár