Borovský na KU diskutoval o médiách

Bývalý riaditeľ TV JOJ diskutoval na rôzne témy týkajúce sa médií a práce v nich.

 

Pozvanie Katedry žurnalistiky FF KU prijal bývalý generálny riaditeľ TV JOJ František Borovský. K diskusii neboli pozvaní len študenti a pedagógovia KU, ale aj široká verejnosť. „Verejnoprávne médiá trpia tým, že sa snažia vytvárať nezmyselné rodinné programy, ktoré sú len skrytou verziou komerčných televízií,“ reagoval Borovský na momentálnu situáciu v slovenských médiách.

Zúčastnených najviac zaujímala mediálna budúcnosť trhu, sledovanosť a kontroverzné relácie, do ktorých sa zaplietla aj JOJ-ka. „Vo vytváraní ďalších televízii už nevidím budúcnosť. Projekty ako WAU, Doma a Dajto! sú totižto stratové,“ zhodnotil Borovský.

„Som veľký obdivovateľ pána Borovského, sledujem jeho pôsobenie už pár rokov. Teším sa z toho, že ho katedra zavolala a že som mal konečne príležitosť ho spoznať aj osobne, porozprávať sa s ním a potriasť mu s rukou,“ ohodnotil diskusiu Filip, študent žurnalistiky.

Organizátori boli s účasťou a priebehom diskusie spokojní. „Už dlhšie sme plánovali, že pozveme pána Borovského. Bol spontánny a vtipný, myslím že to bolo príjemné stretnutie,“ povedal jeden z organizátorov diskusie, Imrich Gazda.

František Borovský pracoval v košickej televízii, z ktorej sa stala TV JOJ. Neskôr pôsobil v Markíze a aj no verejnoprávnej STV. Nakoniec sa vrátil do TV JOJ ako programový riaditeľ, neskôr generálny riaditeľ. Vo februári v roku 2014 odstúpil z tejto pozície.

 

Jakub FullaPridaj komentár