Bývalú budovu rektorátu bude využívať fakulta zdravotníctva

rektorát
Bývalú budovu rektorátu Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) využíva Fakulta zdravotníctva (FZ) KU na administratívu a výučbu.

Dlhé roky sídlil rektorát v zrekonštruovanej budove na Námestí Andreja Hlinku. „Hlavným dôvodom presťahovania rektorátu z bývalej budovy do novej Administratívnej budovy KU, ktorá je súčasťou budovy Univerzitnej knižnice KU bol fakt, že centrálna administratíva bola dlhodobo v inej časti mesta ako dve fakulty – filozofická a pedagogická. Bola teda mimo študentov, pedagógov, ale aj mimo diania na univerzite,“ vyjadril sa hovorca KU Vladimír Buzna. Medzi zvyšné dôvody uviedol aj potrebu ďalších priestorov pre najmladšiu z fakúlt, a to FZ KU, ako aj vyťaženie novej Administratívnej budovy KU. Dekanka FZ KU Anna Lesňáková sa k tejto téme odmietla vyjadriť.
Sťahovanie sa uskutočnilo v niekoľkých etapách od polovice septembra. Dotklo sa 54 zamestnancov pracovne zaradených na rektoráte KU, Správe budov KU, Ústave informačných a komunikačných technológií KU, VERBUM – vydavateľstve KU a v Katolíckom biblickom diele KU.
Autor: Veronika BalážováPridaj komentár