Bývalú budovu rektorátu využíva Fakulta zdravotníctva

Stavba univerzitnej knižnice ponúkla nové priestory pre rektorát. Kým bol dlhodobo v inej časti mesta, dnes sa nachádza priamo v univerzitnom kempuse na Hrabovskej ceste.

Aký bol hlavný dôvod presťahovania rektorátu? ,,Centrálna administratíva bola mimo študentov, pedagógov, ale aj mimo diania na univerzite. Ak si chcel poslucháč vybaviť napríklad multifunkčný preukaz, zahraničnú mobilitu, stáž či sociálne štipendium, musel vyhľadať rektorát v centre mesta,“ odpovedal hovorca Katolíckej unniverzity (KU) Vladimír Buzna.

Ako bude využitá budova bývalého rektorátu? ,,Budovu KU na Námestí Andreja Hlinku 60 využije Fakulta zdravotníctva KU ako priestory na administratívu a výučbu. Odovzdanie budovy bolo 1. novembra 2013,“ reagoval Vladimír Buzna.

,,Niet lepšieho miesta na rektorát, ako práve v novej knižnici v univerzitnom kempuse na Hrabovskej ceste, kde sa nachádzajú dve budovy fakúlt, knižnica a študentský domov, teda pulzujúci „univerzitný život,“ dodal hovorca KU. Pýtali sme aj na to, či využíva Fakulta zdravotníctva aj staré priestory Filozofickej fakulty, odpoveď sme však nedostali.

 

 Pridaj komentár