Deň otvorených dverí na katedre žurnalistiky

Katolícka univerzita v Ružomberku v stredu 15. februára 2012 opäť otvorila svoje brány pre širokú verejnosť. Deň otvorených dverí bol predovšetkým určený pre študentov stredných škôl, ktorí sa tento školský rok rozhodujú, kam na vysokú školu. Program začal v Aule Jána Paula II., kde boli všetci návštevníci privítaní, a kde im bola predstavená  Filozofická fakulta a jednotlivo aj všetky katedry.

Katedra Žurnalistiky si pre svojich záujemcov pripravila zaujímavý program. Najskôr bola samostatne predstavená jedným z pedagógov Petrom Kravčákom, ktorý záujemcov bližšie informoval o štúdiu, činnosti katedry a taktiež im poukazoval priestory, v ktorých sa vyučuje. Neskôr nechal priestor pre diskusiu. Uchádzačov zaujímala napríklad otázka: „Prečo práve KU?“   

Odpovedí bolo viacero, ale napr. fakt, že štúdium na KU ponúka študentom teoretické a praktické základy pre žurnalistické aktivity v tlači, rozhlase, v tlačových a marketingových agentúrach alebo aj ukážky možností realizácie už počas štúdia, napr. v univerzitnom PULZ rádiu alebo TAKU – tlačovej agentúre KU a mnohých ďalších, zaujali uchádzačov.

Otázok pribúdalo, uchádzačov o štúdium zaujímali napr. aj podmienky pre prijatie, predmety v prvých semestroch, uplatnenie absolventov, ale aj technické vybavenie univerzity.

Po odznení poslednej otázky, sa študenti spolu s pedagógom presunuli do univerzitného PULZ rádia, kde si mohli vyskúšať post moderátora alebo technika. „Táto skúsenosť na mňa naozaj zapôsobila. Deň otvorených dverí na KU sa mi páčil a už teraz viem, že jedna z mojich prihlášok na vysoké školy sem bude smerovať,“ vyjadrila sa študentka gymnázia zo Žiliny Katarína.Pridaj komentár