Denisa Fulmeková predstavila Ružomberčanom svoju tvorbu

V prvý októbrový deň sa s ružomberskými čitateľmi stretla spisovateľka Denisa Fulmeková. V mestskej knižnici im predstavila svoje diela a čítala z pripravovanej knihy.

Autorka diel Dve čiarky nádeje, Čakáreň či Materská čitateľom predstavila svojho knižného favorita a odhalila vznik umeleckého pseudonymu. „Mojou obľúbenou knihou bol vždy Drakula. Preto som si vybrala za pseudonym práve meno hlavnej postavy Miny,“ povedala Fulmeková, ktorá sa kedysi skrývala za menom Mina Murryová. Pod ním však stihla vydať len zbierku fejtónov Tak čo teda? „Ľudia, ktorí si prečítali moje diela, hneď vedeli, že som to ja. Preto som sa ďalej neskrývala,“ priznala Fulmeková.

„Táto beseda sa mi veľmi páčila. Oslovila ma natoľko, že si čoskoro určite kúpim aspoň jednu jej knihu,“ povedala účastníčka Janka. Záver stretnutia patril čítaniu poviedky z pripravovanej zbierky Posledná polnoc v Pivonke.

Denisa Fulmeková vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Pracovala ako redaktorka rôznych časopisov, v súčasnosti je v slobodnom povolaní. V roku 2004 získala za básnickú zbierku Som takmer preč prémiu Literárneho fondu. Pripravovaná zbierka poviedok vyjde v polovici októbra vo vydavateľstve Ikar.Pridaj komentár