Denisa Fulmeková s nadšením zodpovedala otázky svojich čitateliek

    V utorok 1. októbra navštívila Ružomberskú mestskú knižnicu slovenská spisovateľka Denisa Fulmeková, ktorá porozprávala o svojej knihe Posledná noc v Pivoňke, a s nadšením zodpovedala otázky svojich starších ale teraz už aj novších čitateliek.

 Spisovateľka Fulmeková má na svojom konte niekoľko diel. Debutovala dielom  Tak čo  teda, ktoré vydala  pod pseudonymom Mina Murrayová. „Pomocou pseudonymu sa mi ľahšie písali osobnostné témy. Na nič som sa nehrala, pseudonym mi poskytoval akési ochranné sfarbenie, hoci na malom Slovensku  mi utajenosť vydržala iba krátko,“  hovorí Fulmeková

      „Myslím si  , že je to skvelá spisovateľka, o ktorej som síce nepočula, no po dnešnej čítačke si jej knihy určite kúpim. Bola naozaj úžasná a veľmi sympatická. Jej čítanie bolo zaujímavé a veľmi pútavé,“  vyjadrila sa študentka žurnalistiky Ivana .

      „Takmer v každej knihe je časť môjho života, mojich skúseností, udalostí, ktoré som prežila ja alebo niekto v mojom okolí. Pre mňa každý životný zážitok- aj ten veľmi ťažký- je istým typom inšpirácie. Písanie mi umožňuje sa k týmto zážitkom  vracať , nejako ich vo svojom živote transformovať a aj v tom ťažkom nachádzať zmysel,“  zhodnotila Fulmeková svoju tvorbu.

Klaudia Lacušová, 1Bc. žurnalistika


Pridaj komentár