Deti maľovali do snehu

Ružomberok (6. marca 2012) V Skiparku Malinô Brdo prebiehalo maľovanie do snehu. Tejto akcie sa zúčastnila Základná škola Dončova 4. Cieľom akcie bolo podporiť deti v pohybovej činnosti na čerstvom vzduchu a spríjemniť hodinu výtvarnej výchovy.

Sneh nás presvedčil, že sa dá využiť aj netradičným spôsobom napríklad ako maliarske plátno. Detskej fantázii sa medze nekladú, a tak sme mohli vidieť rôzne kresby ako napríklad: nádherné stromy, rozkvitnuté kvietky, či usmievavé slniečka.

Tejto nezvyčajne aktivity sa zúčastnili prváci a druháci zo základnej školy. Ich usilovnosť vytvorila počas hodiny výtvarnej výchovy kúsok detského sveta, a to priamo v lyžiarskom stredisku. Pohľad na dielo vyčaroval úsmev nielen žiakom, ale aj lyžiarom.

„Išlo o integrovanú hodinu, kde sa spojila výtvarná výchova s telesnou výchovou na čerstvom vzduchu. Deti tu využili pestrosť farieb a najmä svoju fantáziu. Dúfame, že sa takéto hodiny výtvarnej budú konať častejšie.“, povedala Elena Gállyová učiteľka zo základnej školy.Pridaj komentár