Dni mesta Ružomberok potrvajú tri mesiace

radnica_ruzomberok_1Dni mesta Ružomberok, ktoré zvyčajne trvali niekoľko dní, sa tento rok predĺžia na tri mesiace. Slávnostné zahájenie prebehne v sobotu 1. mája o trinástej na Zimnom štadióne Stana Mikitu.

Na otázku, prečo sa dni mesta predĺžili, odpovedá Gabriela Demčáková z oddelenia cestovného ruchu a marketingu: „Dávnejšie sme sa pohrávali s myšlienkou zmeniť dĺžku aj zloženie Dní mesta Ružomberok. Pre mňa osobne bolo veľkým impulzom, keď počula u ľudí, že v Ružomberku sa nič nedeje. Veľmi ma to mrzelo, tak sme si s kolegami povedali, že to musíme nejako zmeniť. Podarilo sa nám zorganizovať viac ako osemdesiat akcií, z ktorých mnohé majú ešte svoje podakcie.“

Jedným z hlavných podujatí bude Ružomberský jarmok, ktorý sa uskutoční 4. až 5. mája na Námestí Andreja Hlinku. Všetky ostatné kultúrne a športové podujatia sú rovnomerne naplánované až do konca júla a budú sa konať v rôznych častiach mesta. Napríklad počas prvomájového zahájenia budú na zimnom štadióne v Ružomberku prebiehať majstrovstvá Slovenska v hokejbale žien, v Čutkovskej doline sa uskutoční majáles a ľudové zvyky ožijú pri stavaní májov vo Vlkolínci.

„Mali sme v úmysle osloviť všetkých a budeme radi, keď veľká väčšina obyvateľov príde na akciu, ktorá pre nich prvotne nebude až taká zaujímavá, ale možno len zo zvedavosti. Potom možno zistia, že ich to aj baví,“ dodala G. Demčáková.

Slávnostné ukončenie Dní mesta Ružomberok bude v nedeľu 25. júla vo Vlkolínci. Mestská radnica vyčlenila na viac ako osemdesiat podujatí sumu 4 400 eur, pričom najviac financií je určených na technické zabezpečenie jarmoku. Kompletný trojmesačný program dní mesta možno nájsť na plagátoch či na oficiálnej internetovej stránke Ružomberka.

ilustračné foto: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Radnica_Ru%C5%BEomberok_1.jpgPridaj komentár