Do radov KU pribudli ďalší dvaja ocenení

Matúš Zajac a Peter Kravčák sú pedagógovia na Katolíckej univerzite, ktorí získali prestížne ocenenie. Peter Kravčák získal ocenenie v súťaži lokálnych televízií Slovenska. Slovak Press Photo a Czech Press Photo udelili cenu za najlepšie fotografie Matúšovi Zajacovi.

Peter Kravčák je odborným asistentom na katedre žurnalistiky. Taktiež je aj šéfredaktorom Mestskej televízie Ružomberok. Ocenenie získal za svoj spravodajský príspevok Bytovka. Na tomto príspevku spolupracoval s kolegom Romanom Šimalčíkom, ktorý mal na starosti kameru a strih. Kravčák o ocenení povedal, že išlo skôr o ocenenie pre celú ružomberskú televíziu.

Druhým oceneným bol Matúš Zajac, ktorý je externým prednášajúcim na katedre žurnalistiky. Venuje sa fotografovaniu pre časopis .týždeň  a vďaka svojmu talentu získal cenu  Zlaté oko v kategórii Príroda a životné prostredie za sériu fotografií ZOO &Ranch od Czech Press Photo. Za toto ocenenie je veľmi vďačný, pretože v Čechách zasadá 15-členná porota a je ťažké sa medzi veľkou konkurenciou presadiť. V kategórii Šport získal prvé miesto za sériu fotografií za fotoesej o boxe. Toto ocenenie dostal od Slovak Press Photo.

SLOVAK PRESS PHOTO a CZECH PRESS PHOTO je súťaž a následná výstava prinášajúca nezávislé autentické obrazové svedectvo o živote tak, ako ho vidia fotografi žijúci v Slovenskej republike. Cieľom súťaže aj výstavy, je umožniť verejnosti byť očitým svedkom udalostí a javov uplynulého roku. Rovnako predstavuje aj motiváciu pre fotografov v každodennom stereotype ich práce k osobným prístupom a tak stimulovať rozvoj samotného média – fotografie.Pridaj komentár