Dobrovoľníci pomáhali v Keni

(Ružomberok, 29.10.2014) Život detí v Keni bol hlavnou témou stretnutia na Čaji o piatej v čajovni Aquila. Zlepšovanie životných podmienok detí z Kene priblížili dobrovoľníci Katka Gregorová a Martin Tichý.

Obaja menovaní pracovali v Keni ako dobrovoľníci počas troch letných mesiacov. Na toto miesto sa dostali cez kresťanskú organizáciu eRko. Náplňou ich práce bolo starať sa o deti vo vopred určenej oblasti. „Tento rok bol program zameraný na pomoc chlapcom z ulice v Nyeri a v domoch a školách pre postihnuté deti v Kitale a Lokichar,“ uviedol na portáli Dobrej noviny František Nálovský, slovenský dobrovoľník v Keni z uplynulého roka.

Úlohou Katky Gregorovej bolo starať sa o postihnuté deti v malom domove pre deti s telesným postihnutím v Endebess a Martin v Nyeri v St. Mary´s Child rescue centre. „Pri telesných postihnutiach je dôležitá trpezlivosť. Nadobúdala som ju postupom času,“ vyjadrila sa Katka. KU mala v Keni zastúpenie v osobe Martina Tichého, študenta urgentnej medicíny na fakulte zdravotníctva.

V roku 2014 vyslala organizácia eRko do oblastí Afriky sedem dobrovoľníkov. Išlo o rozvojové krajiny ako Keňa a Etiópia. Prípadní záujemcovia o dobrovoľnícky program eRka v roku 2015 si môžu bližšie informácie nájsť na webovom portáli Dobrej noviny.

Matúš BystrianskyPridaj komentár