Psychológ Holdoš svojou stránkou pomáha závislým na internete

Pedagóg pôsobiaci na Katedre psychológie Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku Juraj Holdoš zužitkoval svoje skúsenosti, ktorých výsledkom je webová stránka internetovazavislost.sk.

Spomínaná internetová stránka je podľa slov Juraja Holdoša prirodzeným vyústením jeho práce a záujmov. „Cieľom stránky je ponúknuť širokej verejnosti základné a zrozumiteľné informácie o problematike závislosti na internetu. Prostredníctvom stránky si môžu záujemcovia urobiť test, ktorý dokáže vyhodnotiť mieru ich závislosti,“ odpovedal Juraj Holdoš.

Aj na základe týchto výsledkov si študenti môžu uvedomiť svoj problém a začať s jeho riešením. Pomôcť by mu mali dostupné informácie, ktoré sa internetovej stránke nachádzajú. Tá funguje od začiatku školského roku a v budúcnosti by podľa tvorcu mohla nadobudnúť aj podobu online poradne, ktorá by sa týkala práve závislosti na internete. „Od projektu očakávam zvýšenie celkového povedomia o tomto druhu neletákovej závislosti. Užitočné budú pre mňa aj výskumné dáta, ktoré by som po istom čase rád analyzoval a publikoval,“ dodal Juraj Holdoš.

Tvorcom obsahu stránky je Juraj Holdoš v spolupráci so psychologičkou a svetovou odborníčkou na poruchy závislosti na internete a on-line správania Kimberly Youngovou. Tá k tvorbe stránky prispela svojím dotazníkom. Realizáciu a grafiku stránky zabezpečil Marek Hasák z katedry žurnalistiky.

Martina PúpavováPridaj komentár