Drogy v politike

sookie_cannabis_orb_wallpaper_by_sookiesooker2Posledné týždne stále počúvam o nejakom pánovi. Vraj nie je fešák, ale to neviem, ešte som ho nevidel. Najprv som si myslel, že to bude nejaký pretekár. Vždy, keď sa o ňom hovorilo, spomínala sa aj nejaká sto dvadsiatka, myslel som , že škodovka.

Netrvalo dlho a dozvedel som sa pravdu. Nejde  o žiadneho retro pretekára, ale politika, ktorý zhrnul svoj predvolebný program do sto dvadsiatich hlodov. Prepáčte, myslel som bodov. Jeden z nich je určený na podporu záhradkárov a mňa zaujal najviac. Vraj budú môcť slobodne pestovať marihuanu. Pochopiteľne, len v malom množstve. Dokonca ju môžu aj požívať v koláčoch, pudingoch, ale aj cez rôzne fajky či deravé fľaše s alobalovým vrchnákom. Pozor však! Marihuanu nesmú predávať. Rozmýšľal som teda, ako k nej prídu, keďže ak sa nesmie predávať, nedá sa ani kúpiť. Nechápem, ako to bude fungovať. Jedine ak bude zadarmo. Ale pestovatelia s veľkými štrikovanými čiapkami a kapsami ušitými z handár určite niečo vymyslia, to sa nebojte.

Bojme sa, čo vymyslíme my, keď sa záhradkárom začne máliť a presadia aj legálnu výrobu perníkov (tak oni volajú pervitín). Odtiaľ je to už len na skok k elitnej farmaceutike. Zostáva nám dúfať, že tento scenár sa nenaplní. V najhoršom prípade snáď príde nejaký ohromný štramák, ktorý nám pomôže založením strany SOS.

publikované na www.zdruhejstrany.sk

foto:  http://fc01.deviantart.com/fs22/f/2008/013/3/1/Sookie_Cannabis_Orb_Wallpaper_by_sookiesooker.jpgPridaj komentár