Dukla proti Bardejovu presvedčila až v závere

Od posledného pohárového zápasu v Námestove sa hráči banskobystrickej Dukly z výhry netešili. Po necelom mesiaci ich na domácich Štiavničkách čakal zápas tretieho kola Slovnaft Cupu proti druholigovému Bardejovu.

V prvých minútach zápasu vyvíjal väčšiu snahu celok z Bardejova. Už v 8. minúte to vyskúšal prízemnou strelou Stanislav Cuprišin, ktorého strela z dvadsiatich metrov skončila tesne vedľa pravej žrde Belica. Pätnásta minúta priniesla akciu Dukly, keď sa po autovom vhadzovaní Sašu Saviča dostal k lopte Tomáš Hučko a jeho center našiel Mareka Hlinku. Jeho volej z ťažkej pozície zneškodnil brankár hostí Dušan Molčan. Už o tri minúty sa z gólu radovali hostia. Po peknej narážačke Kundru s Kuhajdíkom, ktorý pekne vysunul do brejku Vladimíra Andraščika, padol prvý gól zápasu. Vyrovnať sa podarilo červeno-bielym už v 26. minúte keď sa na pravom krídle presadil Viktor Sakhniuk a prihral presne na kopačku Tomáša Hučka, ktorý chladnokrvne vyrovnal na 1:1. S blížiacim sa koncom prvého dejstva ešte zaujala šanca Bardejovčanov. Po kvalitnom centri Františka Kundru chýbalo len málo aby sa Martin Dupkala dostal do vyloženej príležitosti.

Druhý polčas, aspoň jeho prvá polovica, patril na Štiavničkách novej posile červeno-bielych, mladému Ukrajincovi, Viktorovi Sakhniukovi. Ten bol pri každej vážnejšej šanci Dukly. Strhnúť vedenie na stranu domáceho tímu pritom mohol hneď v prvej minúte druhej časti hry, ale Molčan jeho strelu vytiahol vedľa brány. V 61. minúte po peknom útoku Viktora Sakhniuka vyslal loptu pred prázdnou bránou Jozef Rejdovian, ale nebolo toho, kto by ju posunul za Molčana. Dukla postupne ukľudnila hru, aby mohla udrieť v 82. minúte, keď bol na konci dobrej kombinácie Jakub Považanec. Reprezentant Slovenska do 21 rokov prvýkrát v zápase strhol vedenie na stranu domáceho celku a spustil kanonádu Dukly. O šesť minút mal šikovný stredopoliar Dukly prsty aj v ďalšom góle, keď prihral Jozefovi Rejdovianovi a ten prekonal Molčana. Toho rovnako po Považancovej prihrávke v 90. minúte preloboval Tomáš Hučko a uzavrel na konečných 4:1.