Efektívne využitie voľného času s UPaC

Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka je miestom, kde môžu študenti Katolíckej univerzity plnohodnotne a produktívne využívať svoj voľný čas. Centrum organizuje podujatia kultúrneho, športového i duchovného charakteru a sú v ňom vítaní všetci mladí ľudia, ktorí majú záujem rozvíjať svoje talenty, spoznávať nových ľudí či prehĺbiť svoj vzťah s Bohom.

 

Kultúrne a duchovné aktivity

Pre študentov sa každoročne pripravujú rôzne zaujímavé podujatia. Majú možnosť zúčastniť sa pútí, napr. do Vadovic, Osvienčimu alebo do veľkonočného Ríma. K dispozícii sú tiež stretnutia kresťanskej mládeže, adorácie, rôzne duchovné cvičenia či bál v dobových kostýmoch. Každý týždeň sa organizujú tzv. stretká vedené animátormi na internátoch, ktorých sa môžu študenti zúčastniť vždy hodinu pred sv. omšou: ,,Tieto stretnutia sú naozaj veľmi dobrou myšlienkou, pretože nám umožňujú lepšie sa navzájom spoznať a tiež sa priblížiť Bohu,“ uviedla jedna zo študentiek KU. V pondelky sú študenti obzvlášť vítaní na sv. omši ,,Mládežke“, ktorá je slúžená v jezuitskom kostole na Námestí Andreja Hlinku o 19:30. Tí, ktorí majú záujem o spoveď alebo duchovný rozhovor, môžu prísť do spovednej miestnosti v UPaC, do Kostola sv. Rodiny v Rybárpoli či do sakristie Kaplnky sv. Alberta na KU, kde sa spovedá polhodinu pred aj po svätej omši.

Športové možnosti

Študenti majú možnosť venovať sa rôznym športom. Každý deň je pre nich pripravené niečo iné. Utorky, stredy a štvrtky sú venované futsalu. Okrem neho sa v utorok hrá aj volejbal a vo štvrtok basketbal. Kto má záujem o tanec, je preňho pripravená zumba, ktorá je tiež každý utorok. Športoví nadšenci si tieto možnosti pochvaľujú: ,,Je naozaj super, že sa môžeme po namáhavom dni v škole odreagovať a zároveň aj urobiť niečo pre svoje zdravie.“ Všetky tieto aktivity sa konajú v telocvičniach v Rybárpoli a na Bystrickej ceste.



Pridaj komentár