Kniha o Majkovi Spiritovi zachytáva doteraz neznáme momenty jeho života

Biografia slávneho slovenského rapera Majka Spirita prináša motivačný príbeh o tom, ako sa z obyčajného chlapca stala vplyvná osobnosť hip-hopovej scény. Iniciátorom kreatívneho životopisu je umelcova matka.

Kniha vznikla prepojením autentických výpovedí Majkovej kariéry z pohľadu Evy Dušičkovej a samotného rapera. Autorka opisovala jeho život  od jeho pôrodu až po súčasnosť. Zachytené momenty sú doplnené rozhovormi s Michalom alias Majkom Spiritom. Tvorcovia k jednotlivým príbehom doplnili aj texty piesní, ktoré sa vzťahujú k osobitým životným líniám rapera.

Dielo opisuje Majkovu kariéru od úplných začiatkov, s ktorými súvisí aj spolupráca so skupinou H16. Raper sa podrobne a hrdo vyjadruje k prvým hudobným skúšobniam, prvým koncertom či k prvému nahrávaniu skladby, ktorá dopadla fiaskom.

Najemotívnejšou časťou knihy sú spomienky na to, ako raper niekoľko krát bojoval o svoj život. Ako sám tvrdí, práve tieto udalosti ho dnes urobili tým, kým je: ,,Z toho, čo som zažil na vlastnej koži, som pochopil, že aj keď sa v živote človeka udeje niečo zlé, bolestné a tragické, nemusí to byť trest. Naopak, môže to byť len ,,míľnik.“ Začiatok cesty k vytúženému cieľu. U mňa to tak bolo.“

V knihe sa k osobe Majka Spirita vyjadrili rôzni ľudia, ktorí sa s ním osobne poznajú. Svoj postoj voči nemu zaujal aj slovenský spevák Richard Müller: ,,Majk Spirit je ako môj mladší brat. Je to veľmi talentovaný, príjemný, kultivovaný človek, ktorý si zaslúži, aby bol úspešný.“ Možnosť ohodnotiť rapera dostali aj jeho fanúšikovia.

Čitatelia, ktorí si knihu prečítajú, majú možnosť podrobnejšie preskúmať Majkov postoj nielen k hudbe, ale aj k životu. Dielo je zároveň odpoveďou na rôzne otázky, ktoré pred tým nechával otvorené.

Autor: Jana BartošováPridaj komentár