Fakulta zdravotníctva má nové ocenenia

Spolupráca – komunikácia – zodpovednosť. Pod týmto názvom sa tento rok konala súťaž Lešť, na ktorej sa zúčastnili a aj umiestnili študenti FZ KU.

 V kultúrnom dome v Dobrej Nive sa v dňoch 27. – 29. marec 2014 konal IV. ročník medzinárodnej odbornej konferencie. Tentokrát bol zameraný na organizáciu zdravotníckeho zásahu pri nehodách s hromadným postihnutím osôb. Organizáciu tohto stretnutia malo na starosti Občianske združenie Salus Vitalis.

Odbornej súťaže a konferencie sa zúčastnilo až 65 študentov z Fakulty zdravotníctva. Budúci záchranári získali 1. a 2. miesto v kategórii posádok bez lekára. Okrem toho obsadili ďalšie prvé dve miesta v absolútnom poradí medzi profesionálnymi záchranármi z praxe a študentmi. Hlavnými iniciátormi vo víťazných kategóriách sú Imrich Horňák, Stano Bodnár, Terézia Jankurová, Ján Živčák, Mária Bernathová a Tomáš Kula.

Imrich Andrásy, tajomník Katedry urgentnej zdravotnej starostlivosti FZ KU, pre spravodajstvo Katolíckej univerzity uviedol: ,,Išlo doslova „o krst ohňom“. Súťažiaci a figuranti boli „v priamej“ paľbe medzi útočníkmi a záchrancami.

Zámerom Občianskeho združenia Salus Vitalis je združovanie skúsených záchranárov a poskytovanie prvej pomoci. Medzi ďalšie činnosti združenia patrí aj organizovanie sústavného vzdelávania mládeže s rôznym stupňom vzdelania a príprava poskytovania prvej pomoci v rámci materských, základných a stredných škôl.Pridaj komentár