Fakulta zdravotníctva ovládla súťaž Lešť 2014

Študenti urgentnej zdravotnej starostlivosti z Fakulty zdravotníctva Katolíckej univerzity v Ružomberku (FZ KU) absolvovali medzinárodnú odbornú konferenciu zameranú na organizáciu zdravotníckeho zásahu pri nehodách s hromadným postihnutím osôb.

Ružomberok/Lešť – V súťaži pod názvom spolupráca – komunikácia- zodpovednosť Lešť 2014 sa v kategórii RLP (rýchla lekárska pomoc) umiestnili „zdravoťáci“ z Ružomberka na prvom mieste. V ďalšej kategórii RZP (rýchla zdravotnícka pomoc) obsadili striebornú priečku. S výsledkami svojich študentov bol tajomník Katedry urgentnej zdravotnej starostlivosti FZ KU Imrich Andrási spokojný: „Naši študenti opäť prekvapili. Sme veľmi potešení ich výborným výsledkom.“

Ako dlho sa ale študenti na toto podujatie pripravovali? „Príprava na túto súťaž trvá tri roky,“ rozhovoril sa Andrási. „Je to špecifická situácia, kedy sa rieši nehoda s hromadným postihnutím osôb, keď musia ošetriť 20 a viac ľudí. Celkovo je to výsledkom ich trojročnej práce. Je to taká malá príprava na štátnice, či zvládajú takéto krízové situácie, kde musia riešiť akékoľvek zranenia či ochorenia“ dodal na záver.

Súťaže sa zúčastnili študenti 3. ročníka urgentnej zdravotnej starostlivosti FZ KU. Figurantmi boli prváci a druháci z tej istej fakulty. Celkovo konferenciu Lešť absolvovalo 35 poslucháčov FZ KU.  Na tejto akcii sa zúčastnili aj študenti z iných vysokých škôl, a to z Trnavy, Nitry, Bratislavy a Prešova. Zahraničie zastupovala česká Ostrava.

Podujatie organizovalo občianske združenie SALUS VITALIS v spolupráci s Centrom výcviku Lešť. Bol to už v poradí štvrtý ročník tejto medzinárodnej odbornej konferencie.Pridaj komentár