Festival Jeden svet nám ponúkol iný pohľad na svet

V priestoroch Katolíckej univerzity v Ružomberku sa od pondelka 27. februára do štvrtku 1. marca konalo pokračovanie filmového festivalu s názvom Jeden svet- Svet v sieti. Túto udalosť organizovala Katedra geografie Pedagogickej fakulty v Ružomberku spolu s Univerzitným pastoračným centrom Jána Vojtaššáka.

Išlo už o 12. ročník tohto medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov a premietanie filmov sa uskutočňovalo v aule Jána Pavla II. Každý večer boli premietané filmy s rozdielnou tematikou, ako napríklad téma fašizmu, pracovných táborov, ale aj postavenie Rómov nie len na Slovensku, filmy sa od seba líšili aj miestom nakrúcania. Cieľom festivalu bolo podľa Jozefa Žvandu poskytnúť iný pohľad na ostatných ľudí, ale aj na okolitý svet. Keďže v dnešnej dobre sa z nás stávajú ľudia závislí na internete a sociálnych sieťach, ktoré môžu ovplyvňovať aj geopolitické dianie vo svete. Podľa účastníkov festivalu boli niektoré filmy veľmi pútavé a práve takéto krátkometrážne filmy na Slovensku chýbajú. Premietaním nás každý večer sprevádzali študenti Pedagogickej a Filozofickej fakulty.

Festival mal zatiaľ podľa Žvandu veľmi dobré ohlasy a aj dobrú návštevnosť zo strany študentov. Pokračovanie festivalu prebieha v rámci projektov Jeden svet v regiónoch a Ozveny jedného sveta vo viac ako 20 mestách Slovenska.Pridaj komentár