Filmový festival Jeden svet zavíta aj do Ružomberka

RUŽOMBEROK, 15. februára Aula Jána Pavla II. Katolíckej univerzity bude od  27. februára do 1. marca hostiť  pokračovanie festivalu dokumentárnych filmov s názvom Ozveny festivalu Jeden svet.  

Premietanie bude prebiehať každý deň v čase od 18:00 do 22:00 hodiny. Návštevníci sa počas štyroch dní môžu tešiť na 18 dokumentárnych filmov domácej aj zahraničnej produkcie, ktoré pri zachytávaní rôznorodých tém diváka zavedú aj do Iránu, Afganistanu, na Ukrajinu, do Konga či Kolumbie.

Podujatie podporila Nadácia Slovenskej sporiteľne, Občianske združenie Človek v ohrození, Pedagogická fakulta Katolíckej univerzity v spolupráci s katedrou geografie a Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka.

Festival Jeden svet sa už po dvanástykrát konal na prelome novembra a decembra v Bratislave. Ide o partnerské podujatie rovnomerného festivalu organizovaného v Českej republike. Po premiére v hlavnom meste sa vydal na niekoľkomesačnú púť po viac ako 20 slovenských mestách. Jeho cesta po Slovensku sa zavŕši koncom apríla.Pridaj komentár