Filmový festival Jeden svet zavítal opäť aj do Ružomberka

Študenti KU, ale aj široká verejnosť mohli počas posledných dní stráviť svoj voľný čas sledovaním dokumentárnych filmov v rámci festivalu Jeden svet.

Ružomberok. V dňoch 10. až 13. marca 2014 sa uskutočnil v poradí 14. ročník medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet. Do premietania filmov sa zapojil i Ružomberok. Počas štyroch dní sa na KU a v čajovni Aquila premietalo niekoľko filmov na rôzne témy.
,,V čajovni  Aquila prebieha premietanie sociálnych či enviromentálnych  filmov pravidelne. Do festivalu Jeden svet sme sa ako spoluorganizátor zapojili minulý rok. Predtým mala organizáciu na starosti Katedra geografie PF KU,  aby sa však festival dostal bližšie k ľudom, presunul sa do priestorov čajovne,“ uviedol riaditeľ neziskovej organizácie STOPKA  Roman Martinovič. ,,Neziskovka“ STOPKA pôsobí v meste Ružomberok od roku 2009.
,,Čajovňa Aquila je len jedným z jej projektov, ktorý ponúka ľuďom priestor na relax, stretávanie sa, ale aj vzdelávanie,“ dodal Roman Martinovič.
,,Preferujem iný štýl filmov, ale nemôžem povedať, že ma festivalové filmy nezaujali,“ povedala študentka pedagogickej fakulty Klaudia a dodala: ,,Dokumenty približujú skutočnú realitu na celom svete a prostredníctvom festivalu si človek uvedomí, že veľa ľudí na svete trpí. Mali by sme byť preto vďační za to, čo máme.“

Nezisková organizácia v priestoroch čajovne premietala filmy v rámci filmového festivalu po druhý krát. Podľa slov jej riaditeľa nie je vylúčená spolupráca ani v budúcnosti. Záleží však na dohode medzi organizáciou a univerzitou.Pridaj komentár