Filozofická fakulta Katolíckej univerzity má svoje vlastné vianočné trhy

V priestoroch  Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie (SAŠAP) po prvýkrát zorganizovala vianočné trhy. Peňažný výťažok  venuje Detskému centru v Ružomberku.

 

Počas 11. decembra mohli študenti ale aj pedagógovia prijať pozvanie a navštíviť vianočné trhy na Filozofickej fakulte KU. Nápad zorganizovať trhy dostala Daniela Martoníková, ktorá je študentkou psychológie a zároveň členkou SAŠAP-u, hlavným organizátorom vianočných trhov. „Pre záujemcov ponúkame predmety, ktoré sme vyrobili sami, ale aj predmety, ktoré sme spolu s deťmi z Detského centra vytvorili v tvorivých dielňach,“ spresnila Daniela Martoníková. Peňažný výťažok 333€ študenti venujú deťom z Detského centra v Ružomberku.

Michaela, študujúca na Pedagogickej fakulte, opísala vianočné trhy na KU takto: „Bola som prekvapená.  Vianočná atmosféra sa šírila chodbami,  všade rozvoniavali perníky a hrala vianočná hudba. Teší ma , že som kúpila pekné darčeky a zároveň som pomohla Detskému centru.“

S priebehom akcie bola spokojná aj Daniela Martoníková: „Je to úplne super, všetko sa dobre predáva a mám z toho dobrý pocit.“

Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie združuje všetkých študentov psychológie. Na Slovensku je 9 katedier psychológie, ktoré sa chcú navzájom spojiť.

Martina Púpavová

Foto: AutorPridaj komentár