Filozofická fakulta Katolíckej Univerzity v Ružomberku je druhá najlepšia na Slovensku

Akademická rankingová a ratingová agentúra (ARRA) vydala jedenáste hodnotenie fakúlt slovenských vysokých škôl, pričom meno Filozofickej fakulty Katolíckej Univerzity v Ružomberku sa v rebríčku filozofických fakúlt nachádza na druhom mieste. Obhájila tak druhé miesto z minulého roka.

Podľa hodnotenia ARRA je najlepšou Filozofickou fakultou na Slovensku Fakulta humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity.

Pedagogická fakulta KU sa v rebríčku pedagogických fakúlt umiestnila na treťom mieste. V prípade PF KU sa jedná o historicky najlepšie umiestenie tejto fakulty v histórii hodnotenia ARRA. Fakulta zdravotníctva na siedmom mieste, čím si polepšila o jedno miesto v porovnaní s minulým rokom a Teologická na štvrtom mieste, pričom rovnaké miesto obsadila z posledného hodnotenia.

Rektor Katolíckej univerzity vníma správu agentúry ARRA ako dôležitý pozitívny signál pre budúcich záujemcov o štúdium a pre verejnosť.

Hodnotenie ARRA 2015 je v poradí už jedenástym hodnotením fakúlt slovenských vysokých škôl. Toto hodnotenie bolo pripravené na základe verejne dostupných a overiteľných údajov vo vzdelávaní a výskume jednotlivých fakúlt za rok 2014.Pridaj komentár