Filozofická fakulta otvorila svoje dvere záujemcom o štúdium

Záujemcovia o štúdium bakalárskych programov Filozofickej fakulty (FF KU) mali možnosť v rámci Dňa otvorených dverí  FF KU 2014 (DOD) osobne navštíviť jej priestory.

RUŽOMBEROK, 12. februára – Program začal privítaním a predstavením fakulty. Zahŕňal rôzne sprievodné akcie a vyústil žrebovaním hodnotných cien. Potenciálni študenti FF KU mali možnosť dozvedieť sa špecifické informácie o jednotlivých študijných programoch, ktoré ponúkajú katedry FF KU. Katedra angličtiny mala pripravený sprievodný program Express Yourself,  germanistika Melange der Germanistik, história Návrat rytiera, politológia Politické spektrum, psychológia Ja som z Venuše, ty z Marsu, religionistika ponúkla Vizuálnu ochutnávku náboženstiev, slovenčina slovenčinársky trenažér a záujemcovia o štúdium žurnalistiky si mohli vyskúšať rozhlasové a TV (fun)moderovanie. 

DOD snaží osloviť študentov predovšetkým možnosťou priameho kontaktu. Študent môže osobne vidieť priestory univerzity, ktoré sú veľmi pekné a dobre vybavené, ale ešte dôležitejšia je možnosť stretnúť osobne ľudí, s ktorými sa budú stretávať, ak by sa sem prihlásili. Zároveň získavajú poznatok o tom, čo to znamená študovať na vysokej škole a tiež, čo to znamená študovať priamo u nás. Z rôznych informácií na internete toto poznanie získať nemožno – treba prísť osobne a nasať atmosféru,“ vyjadril sa Ján Baňas, prodekan pre vzdelávanie a výchovu na FF KU. 

Z dnešného dňa mám dobré pocity,“ nechala sa počuť Barbora z Krásna nad Kysucou. „Páči sa mi tu prostredie, prístup a taktiež ma oslovila úvodná prezentácia. Všetko spomenuté ma uistilo v rozhodnutí podať si sem prihlášku.“

Spokojná bola aj Žilinčanka Andrea: „Moje dojmy sú veľmi dobré, zaujali ma viaceré odbory a určite budem uvažovať nad možnosťou štúdia na tejto univerzite.“

FF KU nebola jedinou fakultou Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU), ktorá privítala na svojej pôde stredoškolákov. V ten istý deň mali svoj DOD aj ostatné fakulty KU – Pedagogická (PF KU), Fakulta zdravotníctva (FZ KU) a Teologická fakulta (TF KU).

 images (1)

Mária Bilá  

 Pridaj komentár