Florbalisti Katolíckej univerzity v Ružomberku zatiaľ nenašli premožiteľa

 Nič sa na tom nemení ani po zápase s Likavkou, minuloročným majstrom Ruža ligy a favoritom i na túto sezónu. Reprezentanti KU uhrali remízu 4:4 a môžu si vydýchnuť, že jedného z najťažších súperov už majú za sebou.

Florbal sa na Slovensku, ale i vo svete stretáva s čoraz  väčším záujmom u mladých ľudí. Tento pôvodom škandinávsky šport je možné už bez problémov sledovať v televízii ako hokej či futbal. Vysielanie zápasov je napríklad v Českej republike pravidelnou súčasťou televízneho programu (u nás len online prenosy našej ligy). Hráva sa i bežne na školách. Viacerým možno pripomína hokej, hokejbal a práve pre tieto „palicové“ športy má väčšina Slovákov i Čechov slabosť. Jednoduchá výstroj, pozostávajúca len z obuvi a florbalovej palice, umožňuje robiť tento šport takmer komukoľvek. To sú hlavné príčinu úspechu florbalu u nás na Slovensku.

Niektorí študenti KU taktiež neodolali tomuto športu a vznikla na univerzite Reprezentácia Katolíckej univerzity v Ružomberku. Tréningy bývajú minimálne každý utorok (niekedy sa hrá florbal aj vo štvrtok na Rybárpoli – organizovené UPaC) a prísť si zahrať môže ktokoľvek. „Ide hlavne o to, aby sme si všetci z chuti zahrali,“ poznamenal Peter Sak, tréner florbalistov KU, taktiež extraligový brankár Žiliny.

Súťaž sa začala len pred pár týždňami a je ešte priskoro hovoriť o nejakých úspechov, no prvé kroky už majú naši florbalisti za sebou. 2 zápasy, 1 výhra 6:2 nad Oresmusom  a remíza 4:4 s minuloročným majstrom z Likavky. Najbližším súperom KU bude 14. novembra Liptovský Ján.

 

26. október 2013, RužomberokPridaj komentár