Florbalový turnaj mal nízku účasť

 Dňa 8. apríla 2014 sa konal v Hale T-18 na Plavisku florbalový turnaj medzi študentmi Katolíckej univerzity v Ružomberku. Slabá účasť študentov viacerých sklamala.

Športový klub Katolíckej univerzity v Ružomberku a Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka zorganizovali florbalový turnaj pre študentov univerzity. Registrácia bola možná do 7. apríla 2014, no záujem prihlásiť sa nebol taký, aký sa očakával.

Prihlásili sa len 3 mužstvá. Išlo väčšinou o študentov, ktorí reprezentujú KU vo florbale. Ostatní študenti  neprejavili  záujem. Niektorí už mali svoj program na večer. Iní dokončovali práce a pripravovali sa do školy. K podaktorým sa informácia o turnaji ani nedostala a ďalším sa jednoducho nechcelo, nemali záujem.

Turnaj mal podľa programu začať o 19:30, ale z technických príčin začal o polhodinu neskôr. Hralo sa 5 proti 5 + brankári a náhradníci.

Víťazom turnaja sa stalo mužstvo Bardejov v zložení:  Kamil Matta, Marek Matta, Dominik Spišák, Peter Rusnák, Jakub Grohoľ, Patrik Sova, Ján Kováč a Ivana Krolová.

Na otázku, čo ich najviac baví na florbale, odpovedali všetci podobne:

„Hrá sa s hokejkou. Milujem športy, na ktoré je potrebná hokejka…“

„Na florbale sa mi páči najviac to, že je to palicový šport, na podobnom princípe ako hokej či hokejbal.“

Pre tieto športy s hokejkou má väčšina Slovákov slabosť. Florbal sa vďaka tomu rýchlo uplatnil na Slovensku, kde sa bežne hráva na školách, v okresných či celoštátnych súťažiach.

Aj napriek nízkemu počtu družstiev si turnaj hráči pochvaľovali:

„Myslím, že to bola celkom dobrá akcia pre spestrenie, občas si treba aj zasúťažiť,“ poznamenal na konci turnaja Dominik Spišák z víťazného tímu Bardejov.

„Hralo sa mi dobre. Škoda len, že sa neprihlásilo žiadne ženské družstvo,“ dodáva s úsmevom útočník Bardejova Patrik Sova.

 

zdroj fotografie: pavucik.estranky.czPridaj komentár