Ako sa lyžuje na Malinôm Brde (fotoreportáž)

Zima je v plnom prúde, v posledných dňoch vo vyšších polohách napadlo až do pol metra čerstvého snehu a do plnej prevádzky prešlo viacero lyžiarskych stredísk. My sme sa boli pozrieť v najbližšom – predstavujeme vám Malinô Brdo Ski Park Ružomberok.

Keďže z Katolíckej univerzity je to na „Malinô“ len pár minút chôdze, študenti najčastejšie navštevujú práve toto lyžiarske stredisko. Pri pokladni nás víta milá pani, ktorá nám podáva celodenné skipasy v študentskej cene 20 eur. Berieme lyže a nastupujeme na kabínovú lanovku, z ktorej sa kocháme krásnym výhľadom na zjazdovku pod nami.

Stredisko ponúka 12 kilometrov zjazdových tratí, najťažšou je dvojica „Pretekárska“ a „Veľká Mulda“, ktoré sa nachádzajú na úplnom vrchole. Vďaka našim pomerne dobrým lyžiarskym schopnostiam využívame práve ich. Približne tucet jázd nás ale dostatočne unavuje, takže ďalšie kroky vedú do jedného z miestnych bufetov. Personál je veľmi priateľský, takto by to malo byť v každom turistickom centre. Stretávame tu aj zahraničných lyžiarov z Írska, ktorí sú na týždňovej dovolenke so svojimi slovenskými kamarátmi. Stihli si už pozrieť Bratislavu či zalyžovať v Tatrách. V ružomberskom lyžiarskom centre sa im páči. Pochvaľujú ľudové ceny a výborné podmienky na lyžovanie a snoubording.

V poobedňajších hodinách už jazdíme viacero zjazdoviek, aj tie ľahšie, nechceme preceniť svoje sily, ktoré na sklonku dňa pomaly, ale isto dochádzajú. Na záver dňa nám za návštevu poďakovali aj vykúkajúce slnečné lúče a my sa spokojní poberáme naspäť na internáty a priváty. Výborné spestrenie všedných vysokoškolských dní.

Tip: Po kliknutí na fotku sa obrázok zobrazí v originálnom rozlíšení.

Branislav Račko

Foto – autorPridaj komentár