Fotograf predstavil cirkev v inom svetle

Slovenský umelec Peter Sedlák predstavil na vernisáži výstavy svoj fotodokument ´´Svietiene´´. Výstavu zorganizovala Silvia Kaščáková spolu s Matúšom Demkom. Fotografie budú vo výstavnej sále rektorátu KU v Ružomberku vystavené do 3. apríla 2014.

RUŽOMBEROK, 17. marca 2014 – Katolícku univerzitu v Ružomberku navštívil fotograf Peter Sedlák, ktorý dal verejnosti na obdiv svoju fotografickú tvorbu. Fotografie zobrazujú reálnych ľudí v reálnych situáciách. Ide predovšetkým o snímky zachytávajúce cirkevných predstavených, sväté miesta a predmety. Fotografie pripravoval približne rok.

„Z vystavených fotografií som najviac hrdý na záber zobrazujúci jezuitu,  ktorý už 13 rokov leží v bdelej kóme. Pri pohľade na túto fotografiu si spomínam na pekné okamihy, ktoré som zažil v jeho spoločnosti,“ zdôveril sa autor fotografií Peter Sedlák.

„Poznám veľa ľudí z tých fotiek, a preto mám k tomu silný citový vzťah. Ale ja nie som veľmi na fotografie. Od Peťa mám radšej kreslené veci. Páči sa mi, ako zobrazuje slovenské reálie, pretože dnešný svet je plný reklamnej fotografie, ktorá ukazuje, že život je len zábava,“ vyjadrila sa organizátorka výstavy Silvia Kaščáková.

Peter Sedlák je grafik, karikaturista, fotograf a ilustrátor. Kreslenému humoru a fotografovaniu sa venuje už od maturity. Prvé pokusy o kreslený humor pochádzajú zo  Strednej umelecko-priemyselnej školy v Košiciach. Zapojil sa do rôznych súťaží v kreslenom humore. V roku 1998  získal na Medzinárodnej súťaži kresleného humoru na tému pivo Zlatý súdok, v roku 1999 čestné uznanie a Veľký zlatý súdok dostal v roku 2000. V poslednej dobe sa  venuje učiteľstvu výtvarného umenia na Gymnáziu a ZŠ sv. Mikuláša v Prešove. Istý čas robil aj reštaurátora v starožitníctve.

 Pridaj komentár