Futbalistom ušiel postup len tesne, tešil sa šťastnejší Slovan

Futbalisti MFK Ružomberok bojovali v uplynulých týždňoch na dvoch frontoch. V Corgoň lige zdolali doma Prešov a v Čermeli podľahli Košiciam. Na bratislavský Slovan v Slovnaft Cupe nevyzreli, keď aj napriek bojovnému výkonu a výhre sa z postupu tešili belasí.

Po prvom zápase Slovnaft Cupu na bratislavských Pasienkoch, ktorý sledovalo 468 divákov (vyhral Slovan 2:0, pozn. autora) nastúpili Liptáci na odvetné stretnutie s cieľom neinkasovať a pokúsiť sa zdramatizovať postupové ambície Slovana. „Tento dvojzápas sa pre nás nezačal dobre už v Bratislave. Tam sme nutne potrebovali dať jeden gól, do odvety sme teda museli ísť s ofenzívnym poňatím a myslieť pritom i na obranu,“ vysvetlil tréner Ružomberka Ladislav Šimčo.

Chýbalo im šťastie

Domáci boli od začiatku aktívnejší, na otvárací gól si museli počkať do 23. minúty, kedy sa presadil Lukáš Serečin. Ich radosť trvala len jedenásť minút, pretože Slovanu sa podarilo rýchlo vyrovnať zásluhou Mészárosa. Tento presný zásah pre aktívnejších hráčov domáceho celku znamenal, že ak chceli pomýšľať na postup, museli skórovať ešte trikrát. Krátko po zmene strán boli blízko vedúceho gólu Serečin a Mukendi, no ani jednému z nich sa využiť sľubnú príležitosť nepodarilo. Celý druhý polčas aktívnejší celok MFK sa zaslúžene dočkal 19 minút pred koncom. Nádej vykresal žolík z Lavičky Lovás, stále však bolo treba streliť dva góly. V 86. minúte, kedy Práznovský opečiatkoval brvno už nebolo belasím všetko jedno, domáci kontaktný gól napokon prišiel až v nadstavenom čase, to už bolo ale o postupujúcom rozhodnuté. „V druhom polčase sme dali dva góly, no jeden k postupu chýbal. Slovan v tomto dvojzápase bol možno aj trošku šťastnejší,“ dodal tréner domácich a pogratuloval súperovi z hlavného mesta k postupu.

Víťazstvo proti Prešovu

V dynamickom zápase 15. kola Corgoň ligy privítal Ružomberok na svojom štadióne tím Prešova. Oranžoví od začiatku do súpera búšili a čakali na svoju príležitosť. Tá prišla 33. minúte, keď po Ďubekovom centri z pravej strany hlavou presne namieril kanonier Mukendi. Tesne pred koncom prvého polčasu ale mohli domáci o vedenie ľahko prísť, Ševčukovu strelu ale Zich vyrazil nad seba a nebezpečenstvo zažehnal odkopom Nosek. Do druhého polčasu vstúpili Liptáci razantne, šance mali Lupták, Nagy aj Maslo, ale pretaviť do gólu ich nedokázali. O druhý gól stretnutia sa postaral Serečin, ktorý v 67. minúte z hranice pokutového územia technicky obhodil Diviša v bráne hostí. Zápas dohrávali futbalisti spod Čebraťa o muža menej. Po Mukendiho zranení už mal totiž tréner domácich vyčerpané všetky tri možnosti striedania. Ruža však zápas doviedla do víťazného konca a pripísala si na svoje konto ďalšie dôležité body. „Bol to obojstranne útočný futbal. Mali sme viac čistých gólových šancí, naše víťazstvo je tak zaslúžené,“ poznamenal tréner Ruže Ladislav Šimčo.

Rozdiel triedy v Košiciach

Po domácom zápase proti Prešovu čakala Liptákov cesta na východ republiky, do Košíc, ktoré zažívajú futbalovú eufóriu. Ružomberčania sa hádam nestihli ani poriadne rozohriať a už v metropole východného Slovenska prehrávali, keď sa po rohovom kope presadil domáci Ostojč. Oranžoví sa po tomto úvodnom šoku pomaly dostávali k svojej hre a keď sa už zdalo, že súpera zatlačili, prišiel druhý úder domácich. Po prvom polčase svietil na svetelnej tabuli stav 2:0. V druhom polčase po Bielákovom priamom kope mohlo dať mužstvo spod Čebraťa kontaktný gól, no nestalo sa tak. S protiútoku prišiel trest v podobe zvýšenia domácich na trojgólový rozdiel a potvrdilo sa známe „Nedáš – dostaneš“. „Prišli sme s nepochopiteľným rešpektom, až strachom. Košice to využili a zaslúžene zvíťazili. Okrem jedinej akcie Luptáka sme nič nevymysleli,“ zhodnotil zápas tréner celku MFK Ružomberok Ladislav Šimčo.