Futbalový štadión v Ružomberku prejde rekonštrukciou

Do konca roka 2015 by mala byť hotová modernizácia vnútorných priestorov východnej tribúny a vyhrievaného trávnika. Turnikety jednotlivých sektorov  tribúny, pokladní a  vstupov na štadión by sa mali dokončiť do pol roka 2016.

Ružomberok – Vyše 1,6 milióna eur je čiastka, ktorá zahŕňa modernizáciu a rekonštrukciu futbalového štadióna pod Čebraťom. Vláda ešte v minulom roku schválila návrh na vyčlenenie 45 000 000 eur, za ktoré by malo byť v priebehu desiatich rokov zrekonštruovaných dvadsať futbalových štadiónov. Mestský futbalový klub Ružomberok, taktiež podpísal zmluvu so Slovenským futbalovým zväzom o spolupráci pri realizácií výstavby futbalového štadióna v Ružomberku.

Štadión budú vstavať a dostavovať v troch etapách. „Prvá etapa sa týka dostavby východnej tribúny a jej interiérových zmien, ktorá bude základná tribúna pre fungovanie klubu. Okrem toho aj dostavanie vnútorných častí, šatní a priestorov pre delegované osoby,“ povedal technický manažér klubu Jaroslav Považan. Ďalšou etapou je vyhrievanie hlavnej hracej plochy, ktorá prejde drenážou a odťažením ihrisku súčasného stavu. Poslednou etapou bude úprava kompletných vstupov, pokladní a vybudovanie turniketov. Tento turniketový systém by mal byť ukončený do pol roka 2016.

„Vláda vyhradila peniaze na prestavbu štadiónov po dlhých rokoch a z pohľadu fanúšika je dobré, že sa bude čoskoro stavať, aj u nás,“ vyjadril sa Tomáš, futbalista staršieho dorastu MFK Ružomberok. Zo spomínanej sumy 1,6 milióna eur, mesto investuje 600 tisíc eur.

 

 

Marek Javorčík

 Pridaj komentár