Futbalový turnaj na Ku: ,,Mali sme sa načo pozerať“

UPaC ponúka študentom rôzne športové aktivity. Počas tohto týždňa sa mohli ísť pozrieť na futsal, volejbal, basketbal alebo futbalový turnaj.

Zúčastnili sme sa futbalového turnaja 23. októbra o 18:30 na umelej tráve MFK v Ružomberku. Turnaj sa konal medzi výberom zo zdravotníckej, filozofickej a pedagogickej fakulty. Ďalší tím tvorilo družstvo zamestnancov Katolíckej univerzity. Hralo sa len na polovicu ihriska, pretože súčasne sa na trávniku odohrali 2 zápasy.

Každý tím prišli podporiť aj ich fanúšikovia. Nikola, študentka psychológie, reagovala takto: ,,Atmosféra bola dobrá, jednotlivé zápasy sa mi páčili. Nevyhral síce tím, ktorému som držala palce, ale mali sme sa načo pozerať. Určite to nebol posledný turnaj, na ktorý som sa prišla pozrieť.“

Jeden z hráčov, Patrik, mal na toto futbalové stretnutie takýto názor: ,,Medzi  hráčmi na ihrisku vládla priateľská atmosféra, aj keď v určitých momentoch mali niektorí čo robiť, aby si udržali nervy na uzde. Oba vstrelené góly ma samozrejme potešili, avšak najdôležitejšie bolo to, že sme si celý turnaj so spoluhráčmi naplno užili. Som rád, že som sa mohol zúčastniť takejto akcie a nepochybne to nebolo naposledy.“

UpaC uskutočňuje rôzne aktivity, či už duchovného, spoločenského, kultúrneho alebo športového rázu. Medzi športové udalosti programu UPaC patria aj turnaje a súťaže v stolnotenisovej lige, futsalovej open lige, florbalovej univerzitnej lige a vo futsalovom turnaji o pohár rektora KU.

[/box_dark]Pridaj komentár