Futbalový turnaj ovládla zdravotnícka fakulta

Ružomberok –Turnaj vo futbale pod záštitou Katolíckej univerzity v Ružomberku už pozná svojich víťazov.

Umelá tráva v Ružomberku hostila 23. októbra futbalový turnaj medzi fakultami Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU). O pohár univerzity si to rozdalo až päť mužstiev: Pedagogická fakulta A, Pedagogická fakulta B, Pedagogická fakulta C, Filozofická fakulta a Zdravotnícka fakulta.

Z konečného prvého miesta sa mohli tešiť hráči Zdravotníckej fakulty. Nepopulárnu poslednú priečku obsadilo družstvo Filozofickej fakulty. Účastníci okrem pohárov dostali aj sladkosti, ktoré si prevzali po záverečnom vyhodnotení turnaja.

Konečné umiestnenie zhodnotil aj jeden z hráčov: „Som rád, že sme obsadili aspoň druhé miesto. Veľmi sme chceli tento turnaj vyhrať, ale sme radi aj za strieborný stupienok,“ rozhovoril sa Roman, hráč Pedagogickej fakulty B. „Už sa neviem dočkať ďalšej podobnej akcie. Aspoň sa nemusím nudiť na internáte a troška si zašportujem.

Treba podotknúť, že jednotlivé mužstvá sa neskladali len zo študentov z konkrétnych fakúlt. Tímy boli pomiešané. V jednom družstve pôsobili študenti rôznych fakúlt, napr. káder Filozofickej fakulty tvorili len traja študenti z tejto fakulty. Ostatní členovia kádra študujú na Pedagogickej fakulte.

Turnaj sa hral systémom každý s každým. Hrací čas bol určený na pätnásť minút. Keďže ihrisko bolo rozdelené na polovice, súčasne sa mohli odohrať dva zápasy. Na každej polke hrali proti sebe mužstvá podľa vyžrebovania. Jeden tím sa skladal z maximálne jedenástich členov.Pridaj komentár