Futbalový zápas skončil výrazným rozdielom v skóre

Umelý trávnik MFK Ružomberok bol miestom, na ktorom sa odohrával priateľský zápas medzi zamestnancami a študentmi KU. Lopte sa viac páčilo v bráne tímu zamestnancov.

Priaznivci futbalu či študenti, ktorí prišli podporiť svojich spolužiakov, sa zišli v stredu 25. septembra 2013 na pôde futbalového ihriska MFK Ružomberok, kde sa prvýkrát konal zápas, v ktorom sa stretli zamestnanci a študenti KU. Toto stretnutie bolo organizované predsedom športového klubu KU Miroslavom Balšínekom v spolupráci s UPaC v Ružomberku.

O pozitívach podujatí takéhoto charakteru hovorí predseda športového klubu KU, Miroslav Balšínek: „Pozitíva vidím určite v pravidelnosti športovania študentov. Ďalej v tom, že sa môžu stretávať na ihrisku, že majú snahu robiť nejaké výkony, venujú sa športu, ktorý je potrebný, aj keď KU až toľko športovísk a možností na šport nemá, no využívame každú príležitosť.“

Aj keď o góly núdza nebola, do bránky patriacej tímu zamestnancov ich padlo o niečo viac a tak prehrali s tímom študentov s výsledným skóre 3:9.

Napokon, pár nádejných slov od predsedu športového klubu KU, Miroslava Balšíneka pre nadšených športovcov, ktorí nemajú veľa priestoru a možností sa presadzovať: „Chceli by sme taktiež vytvoriť približne do roku 2016 akademické športové centrum, no či sa nám to podarí, ešte len uvidíme.“

Mária Badačová

 Pridaj komentár