Gabriele Kuby vyzýva na odboj

Vo štvrtok 10. októbra si Slováci mohli vypočuť prednášku nemeckej spisovateľky Gabriele Kuby aj na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Gabriele Kuby vyjadrila, že je veľmi potešená otvorenosťou ľudí na Slovensku a záujmom mladých ľudí, ktorí chceli počuť, čo im hovorí. Pýtali sa, čo by mohli urobiť, aby zabránili šíreniu gender ideológie. „Najdôležitejší sú mladí ľudia. Keď vy mladí poviete, že my chceme rodinu a my chceme, aby základy rodiny boli chránené, kto voči tomu môže niečo povedať? Nikto!”

Kniha Globálna sexuálna revolúcia je preložená do štyroch jazykov v centrálnej Európe – hlavne v krajinách, ktoré boli pod nátlakom komunizmu. Nezažili však revolúciu v roku 1968. Podľa autorky knihy komunizmus nezničil rodinu do takých rozmerov ako sexuálna revolúcia v západnej Európe. „Vy na Slovensku máte skúsenosť s protifašistickým a protikomunistickým odbojom – a odboj je znova potrebný,“ povedala a dodala, že argumenty v tomto boji už nestačia, pretože „víťazí sila. Musí nás byť veľa a musíme byť v uliciach.“ Ako matka troch detí vyjadrila túžbu po dobrej budúcnosti: „Chcem, aby mladá generácia mala budúcnosť! Chcem, aby naša spoločnosť mala budúcnosť!”

Taktiež nám odovzdala slová, ktoré jej povedal kardinál Korec: „Nebojte sa zdvihnúť hlas. My sme to urobili počas komunizmu, vy to urobte teraz. Najväčšie víťazstvo nepriateľov sa deje, keď máme strach. Nikto vonku nestojí, aby nás zobral do koncentračného tábora. Prečo máme tak veľa strachu? Mali by sme využiť slobodu, ktorú teraz máme.” Kuby odkazuje týmto krajinám, aby si chránili svoju kultúru.

Gabriele Kuby sa narodila v roku 1944. Od roku 1997, keď prijala kresťanstvo, napísala 11 kníh s tematikou sexuálnej revolúcie, rodovej ideológie a lásky. „Všetky knihy, ktoré som napísala, sa zakladali na vnútornom pohnutí, že toto musím spraviť. Zhromaždila som všetky materiály a vedela som, že to musí byť spísané v knihe.”Pridaj komentár